AEROENERGIA | Darmowa energia w Twoim domu

CENNIK :

Cennik turbin podajemy drogą mailową poprzez formularz kontaktowy na stronie głównej lub w zakĺadce „KONTAKT”.

     Dokonując wyboru turbiny nie należy kierować się siłą wiatru przy starcie oraz mocą znamionową wiatraka. Przy wyborze turbiny najważniejsze jest sprawdzenie firmy pod kątem jakości urządzenia i jej późniejszego serwisowania. Szacowany okres pracy turbiny to 25 lat, dlatego należy rzetelnie wybrać markę i renomę firmy na rynku – to samo dotyczy serwisowania sprzętu – czy firma produkująca konkretne turbiny ma solidną bazę serwisową i nie istnieje na rynku od 5 lat? (jest znanym i szanowanym brandem w branży). Turbina powinna być odpowiednio dopasowana do potrzeb użytkownika czyli powinna wytwarzać tyle prądu ile dokładnie potrzebujemy dla siebie. Należy określić ile zużywamy prądu w skali roku – to jest główny wyznacznik mocy i wielkości turbiny, przy czym im większa będzie turbina tym mniejszy nastąpi koszt wyprodukowania mocy 1 kWh. Bardzo ważne jest określenie siły wiatru miejsca, gdzie dokładnie ma stać wiatrak (wysokość łopat – miejsce docelowe siły wiatru) czy nic nie przysłania miejsca: drzewa, lasy, gęsta zabudowa – aby nie powstawały zakłócenia w sile wiatru. Bardzo dobre i główne miejsca montowania wiatraków to m.in. powyżej dachu budynku, tereny rolne, tereny otwarte z mniejszą zabudową, okolice zbiorników wodnych.

Poz

a tym elektrownie wiatrowe to jedne z urządzeń, które produkują energię w sposób bezemisyjny. Zasada działania turbin wiatrowych tych dużych – wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej w sposób przemysłowy oraz znacznie mniejszych tzw. MEW (Małych Elektrowni Wiatrowych) jest dość prosta i polega na pracy wirnika turbiny, który przekształca energię wiatru w energię mechaniczną napędzając generator prądu. Trzeba zaznaczyć że współczesne wiatraki są bardzo zaawansowane pod względem technicznym, co pozwala na uzyskanie wysokiej sprawności takich urządzeń.

CZY TO SIĘ OPŁACA ?

  Jedno z najważniejszych pytań dotyczy opłacalności zakupu i montażu elektrowni wiatrowych np. w gospodarstwie rolniczym, zakładzie produkcyjnym, czy na prywatnej posesji. Eksploatacja turbiny wiatrowej jest praktycznie darmowa, ale rzecz jasna nie zagwarantuje stałego zaopatrzenia w energię niezbędną do funkcjonowania wszystkich urządzeń elektrycznych znajdujących się w budynku. Urządzenia takie należy traktować jako alternatywę dla sieci energetycznej wspomagające produkcję prądu. Natomiast w przypadku instalacji elektrowni wiatrowej w układzie hybrydowym czyli w połączeniu z innymi urządzeniami pozwalającymi pozyskiwać tzw. czystą energię np. baterią fotowoltaiczną w dłuższej perspektywie czasowej pozwoli znacząco obniżyć koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej. Niekiedy zastosowanie turbin wiatrowych w gospodarstwach domowych jest po prostu nierealne ze względu na skalę i koszt inwestycji, jednak optymalnie dobrane kompleksowe systemy z powodzeniem są stosowane w wielu domach jednorodzinnych, czy też – coraz częściej również w większych budynkach np. użyteczności publicznej.

DOKUMENTACJA I POZWOLENIA

W przeciwieństwie do dużych profesjonalnych elektrowni wiatrowych, małe przydomowe turbiny można zainstalować bez ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą małych elektrowni wiatrowych jakie prezentuje Aero Energia. W naszym salonie sprzedaży uzyskacie Państwo najlepsze jakościowo urządzenia, fachową poradę, montaż oraz serwis gwarancyjny.